Духовна спадщина нашого краю представлена в альбомі “Музей волинської ікони”, який презентували в Луцьку. На його сторінках – твори волинського іконопису, церковної різьби і скульптури XVI – XVIII століть з колекції Музею волинської ікони, зокрема, його центральний експонат – Холмська Чудотворна ікона Богородиці. Зі слів директора Тетяни Єлісеєвої, за останні два роки музей активно популяризував своє зібрання, а новий альбом став кульмінацією цієї роботи і достойно презентуватиме наші пам’ятки в Україні й за кордоном.
Серед гостей, яких запросили на презентацію альбому, були духовні особи, зокрема, єпископ-ординарій Луцької дієцезії римсько-католицької церкви Маркіян Трофим’як і митрополит Луцький і Волинський УПЦ Ніфонт. На переконання владик, нове видання сприятиме духовному відродженню наших краян.
Видання альбому стало можливе завдяки фінансовій підтримці меценатів – Волинського обласного благодійного фонду Бориса Клімчука “Рідна Волинь”. Організаційною роботою займалися фахівці фірми “Факторія”, зокрема, її директор Світлана Свирида.
Видання визначене авторами, як популярне, тобто, розраховане на широке коло читачів, водночас, воно стане у пригоді й науковцям. Як повідомила Тетяна Єлісеєва, наступним кроком у цьому напрямку має стати альбом-каталог “Волинський іконопис XVI – XVIII століть”. Окрім того, окремого видання заслуговує Холмська Чудотворна ікона Божої Матері.