Сьогодні, у день білої Тростини за ініціативи Всеукраїнської молодіжної громадської організація “Генерація успішної дії”  в обласному центрі  відбулася акція “Зробимо Луцьк доступним”. Як розповів голова правління обласного осередку організації Віталій Ткачук, до участі в акції, яка, до слова, відбулася вперше в Україні, запрошували усіх кандидатів на посаду Луцького міського голови. Втім, ніхто не відгукнувся.
Тим часом, подолати шлях від зупинки громадського транспорту до робочого кабінету із зав’язаними очима зголосився заступник голови ОДА Олександр Курилюк.
Для зрячого шлях, який мусив подолати посадовець, зайняв би  близько 5-ти хвилин.  Олександрові Івановичу  і його помічникові — експерту із орієнтування Іванові Заячківському — знадобилося більше часу. Обоє хвилювалися, адже, як зізнався пан Іван, за його рухами вперше слідкувало стільки людей.
Роль помічника  Олександра Курилюка Іван Заячківський виконував лише до приміщення ОДА, далі експертом із орієнування став посадовець, який  мусив не лише сам дійти до свого робочого кабінету, а й допомогти своєму партнерові.
Один з висновків, який зробив Олександр Курилюк, — необхідна  спеціальна програма допомоги незрячим членам волинської громади.     Щоправда, самі активісти Генерації успішної дії зізнаються, що якихось особливих привілеїв не потребують. В інформаційних агітках, які отримали усі присутні журналісти під час  акції, йдеться: “Поряд із вами знаходиться повноцінна людина, яка лише іноді потребує  мінімальної допомоги від сторонніх”. І все, що вони просять, це забезпечити їхнє право просто ходити містом.
До слова, участь в акції “Зробимо Луцьк  доступним” взяли  також  директор департаменту соціальної політики Луцької міської ради Петро Верзун і  підприємець Олександр Пиза.