140-річчю від дня народження Лесі Українки та 100-річчю з часу написання драми-феєрії “Лісова пісня” Волинська ОДТРК присвятила ряд творчих проектів. Глядачі уже переглянули телефільми, відзняті волинськими телевізійниками, — “Повернута із забуття” (про Олену Пчілку), “Лікар душі і тіла” (про друга сім’ї Косачів — Модеста Левицького), “Косачі в Колодяжному”, “Іван Франко та Леся Українка” й ін. “Поетичні сторінки” за творами Лесі Українки звучать у виконанні народної артистки України Людмили Приходько, заслуженого артиста України Адама Даценка й ін.
Водночас у результаті досліджень народжуються й інші телепередачі, в яких висвітлюються різноманітні аспекти життя та творчості великої співачки досвітніх вогнів і її родини. Скажімо, стало відомо про причетність до долі Косачів Архипа Федчука, діда нинішнього голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, який 1932 року купив у наймолодшого брата Лесі Українки — Миколи — частину землі Косачів, обійстя в селі Колодяжному ( нині тут розташований літературно-меморіальний музей поетеси). Архипу Федчуку судилося й поховати Миколу Косача. Мати Бориса Клімчука — Ольга Архипівна — зростала в косачівському “сірому” будиночку.
За ініціативи Бориса Клімчука в музеї — нове опалення, приміщення капітально відремонтоване. Нині ведуться роботи над спорудженням пам’ятника Лесі Українці у Сумгаїті (перед тим Борис Клімчук працював Надзвичайним і Повноважним Послом в Азербайджані). Є задум розчистити озеро Нечимне, де народжувалась безсмертна драма-феєрія “Лісова пісня”. Для цього буде куплено земснаряд для обласного управління водних ресурсів . Невдовзі побачить світ збірник розвідок 50 науковців, які зголосилися взяти участь у семінарах, що цими днями відбудуться на базі Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Все це ляже в основу нових передач, над якими працює колектив ВОДТРК. Крім того, є домовленість з Волинським обласним академічним музично-драматичним театром ім. Тараса Шевченка про телеверсію “Лісової пісні” у його постановці. Зйомки заплановані на березень.