Представники громадської організації “Відкрите суспільство” підрахували, що депутати Верховної ради України виконали 61 свою виборчу обіцянку з понад 350. Політичні експерти під час засідання “круглого столу” презентували у Луцьку результати дослідження діяльності парламенту за минулі три роки. Зі слів одного з розробників дослідження Дмитра Виговського, українські партії після перемоги на виборах здебільшого забувають про свої передвиборчі програми, оскільки у цих програмах обмаль конкретики.
Роботу депутатів Верховної Ради від Волині оцінював керівник обласного відділення Комітету виборців України Юрій Кресак. Він розповів, що, лише порівнюючи офіційну статистику зі сайту Верховної Ради, можна зробити висновки про працелюбність депутатів. “Ті депутати, які активно працювали в парламенті, завдяки своєму політичному досвіду і впливу, вони продукують велику кількість документів. Рейтинг Катерини Ващук і Адама Мартинюка один із найвищих за депутатськими запитами, хронологією виступів. Депутат Микола Потапчук за 3 роки один раз виступив з місця. Очевидно, пріоритети депутатів різні щодо того, як вони виконують свої обов’язки в парламенті. Ця вся інформація з сайту Верховнолї Ради і кожен бажаючий може її перевірити самотужки”, – наголосив Юрій Кресак.
Він також зауважив, що на Волині після виборів чимало депутатів змінило політичні партії. На думку експерта, такі дії суттєво підривають довіру виборців.