620g4265_01-avi_snapshot_01-15_2016-10-31_11-37-45Вони ініціювали встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку у Луцьку, появу вулиці Галшки Гулевичівни, активно долучаються до культурно-духовного розвитку молоді. А коли в Україні почалася неоголошена війна, стали готувати борщові набори і в’язати шкарпетки бійцям на передову. Окрім того, встановили стипендії для дітей загиблих в АТО воїнів. Усе це – робота жінок із Союзу українок Волині. Цими днями організація  відзначили 25-річчя відновлення своєї діяльності.

Союз українок Волині відновив свій рух разом із незалежністю нашої держави. Активні, небайдужі, свідомі жінки відроджували культуру і духовність на теренах краю. Про свою діяльність вони згадували під час святочної академії у Луцькому палаці культури.

Нині Союз українок Волині об’єднує сотні прогресивних жінок. Галина Голубович поповнила когорту союзянок 2001-го. Вона прийшла в організацію з ініціативою створити у Ковелі школу шляхетних українок, яка успішно діє й нині.

Із початком воєнних дій на сході нашої держави посестри Союзу українок Волині влилися у волонтерський рух: плели шкарпетки і готували борщові набори.

 Союзянки Устилуга, Ковеля, Володимира-Волинського зібрали допомогу і поїхали на Схід, у Маріуполь, – розповідає заступник голови Союзу українок Волині Валентина Горлицька. – Возили матеріальну допомогу, книги, і рушники возили. Посадили алею калини. 175 жінок Маріуполя вирішили стати союзянками.

– Волинська організація Союзу українок – одна із найбільш активних у державі, – наголосила під час урочистостей голова Союзу українок Орислава Хомик. – Вас вирізняє щирість, жертовність, самовідданість і прямота. Той, хто говорить прямо, ніколи не вдарить у спину.

Із нагоди 25-річчя відновлення діяльності Союз українок Волині привітали заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, заступник Луцького міського голови Андрій Киця. Вони відзначили неоціненну роль союзянок у розбудові України та їхню громадянську позицію.