75-річчя Української Повстанської армії на Волині відзначатимуть, зокрема, фестивалем «Криївка Перця». Буремні й трагічні події Другої світової дотепер пам’ятають ківерцівські ліси. В урочищі «Перцева гора» знайшов останній спочинок один із провідників ОУН-УПА Василь Чепелюк на псевдо «Перець». Неподалік, у селі Холоневичі, збираються на фестиваль шанувальники української історії та патріотичної пісні. 

Про основні події фестивалю розповіла його організатор Юлія Грицюк:

– Родзинкою фестивалю є військово-історична реконструкція бою підрозділів УПА  проти німецьких формувань за відтворення історичної групи «Азимут», яка може бути цікава як для молоді, так і для більш старших поколінь, які цікавляться історією рідного краю.

Відродження національної пам’яті та усвідомлення національної ідентичності молоді – так визначають мету фестивалю «Криївка Перця» організатори, колектив Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

У програмі дійства – виступи народних колективів, народна кухня та українська дискотека. Попри те, що фестиваль відбудеться лише вдруге, в Холоневичах готуються приймати гостей. Адже дебютний мав неабиякий успіх – зібрав понад дві тисячі відвідувачів. Незабаром тут планують збудувати криївку-музей, аби кожен усвідомлював, якою жертовною – тоді і зараз – є боротьба за рідну землю.