vvvЛучанка Раїса Федончук — одна з небагатьох краян, удостоєних відзнаки “Волонтер України”. Її допомогу високо цінують бійці, які перебувають на передовій, а  також благодійні організації. Адже власноруч вона зв’язала воїнам 525 пар теплих і міцних шкарпеток. І це  у  83-річному віці!

 

Раїса Володимирівна — з багатодітної білоруської родини. Її дитинство минуло в нужденні повоєнні роки. Жінка змалку привчилася до постійної праці. Нині за її плечима — 53 роки  роботи лікарем.    Пів віку  83-річна Раїса Федончук віддала роботі у Луцькому клінічному пологовому будинку. Працювала й на пенсії. Каже, що любов і бажання допомогти молодим матусям і немовлятам давали сили бігати на роботу до 70 літ.

«Дуже важкі були часи. Спалахи дизентерії, дифтерії, лікарів не було. Але я, важачи 47 кілограм, така худенька, маленька, справлялася з усіма цими бідами», – каже  Раїса Федончук.

І навіть будучи на пенсії, Раїса Володимирівна сидіти без добрих справ не може. Адже її гасло:  “Віра без діл — мертва”.

 

«Коли тільки почався конфлікт, я почула прохання допомогти теплими речами. Особливо цікавили шкарпетки. І я подумала, якщо навіть тільки бабусі в’язатимуть по 2-3 пари в місця,  це була б величезна підтримка для солдатів. А у мене нитки завжди якісь є, клубочки. Спочатку я зв’язала 2-3 пари і занесла волонтерам. І відтоді я займаюся цією справою постійно. І моя робота тепер – в’язання і читання Біблії»

 

За багаторічну допомогу воїнам АТО Раїса Федончук отримала кілька церковних нагород і почесний нагрудний знак “Волонтер України”.