1369831963_dorogu_perekrylyСьогодні волинські водії та представники окремих громадських організації розпочали попереджувальну акцію протесту біля міжнародного автомобільного пропуску “Ягодин”.

У селі Старовойтово Любомльського району вони перекрили автодорогу міжнародного значення поблизу державного кордону. Близько 70-ти учасників акції вимагають збільшення строків перебування транспортних засобів із іноземною реєстрацією на території України та зниження митних зборів за оформлення іноземних авто.

Серед учасників — депутат Луцької міської ради Микола Собуцький.

– У нас – мирна акція, ми ходимо по пішохідному переході біля митного посту “Ягодин”, не пропускаємо машин, – розповів Микола Собуцький. – Вже утворилася черга з вантажівок і легкових авто. Дехто розвертається, їде в об’їзд, хтось вертається додому. Сутичок не було, люди розуміють, бо в нас вимоги, що стосуються кожного українця. Бастують не власники нерозмитнених авто, які їздять на литовській чи польській реєстрації. Ми виступаємо з вимогами відміни Євро-5, зменшення вартості розмитнення автомобіля, щоб вони були доступні кожному українцеві, бо в Польщі вони втричі дешевші, ніж у нас, а також відміни порівняння резидент-нерезидент. Зараз нерезидент може заїхати в Україну і транзитом користуватися машиною до 1 року, а українець – лише 5-10 днів. Виходить, що поляк має більше прав в Україні, ніж українець. Ці вимоги ми розклеїли на своїх автомобілях, щоб люди знали, чого ми тут стоїмо. Акція бестрокова, вона триватиме доти, поки нас не почують, – повідомив Микола Собуцький.

За інформацією головного управління Нацполіції в області, під час акції порушень громадського порядку поки не було зафіксовано. Задіяні 8 працівників поліції. Відомості про подію внесені до Журналу єдиного обліку заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події.