Вже більше тижня волиняни збирають березовий сік. Минулої п’ятниці це почали робити у Цуманському лісовому господарстві. На площі сім гектарів щодня берези дають більше трьох тисяч літрів соку.

Збирають сік четверо найнятих за контрактом працівників, часом їм допомагають родичі. Їх робота – щоранку обходити усі двісті вісімдесят беріз, перевіряти, чи наповнилися прив’язані до дерев поліетиленові пакети, та зливати сік.

Через прохолоду останніх днів процес заготівлі соку дещо вповільнився, але заплановане виконують: за п’ять днів третину річного плану працівники виконали, зібравши 80 тонн соку.

Заготівельникам сік не набридає, хоч мають можливість пити його щодня. У багатьох берези ростуть і біля осель, там сік також збирають.

Більшість зібраного того ж дня потрапляє на переробку до консервного цеху ДП “Цуманський лісгосп”.

Розширити споживацьку аудиторію Цуманський лісгосп планує, зробивши сік кориснішим. Для цього цукор замінять екстрактом стевії. Це рослина, що походить із Південної Америки та вже багато років культивується і в Україні.

Покупців не бракує і зараз: двісті тонн переробленого соку розпродаються, значною мірою – за кордоном.

У лісгоспі кажуть, що у волинських супермаркетах їх продукцію приймають неохоче. У вирішенні цього питання розраховують на обласну владу.