09949-mts_snapshot_00-06_2016-09-29_14-18-42Депутати Луцької міської ради продовжують оглядати об’єкти комунальної власності. Цього разу вони ознайомилися з роботою дитячої музичної школи №1 імені Фридерика Шопена. У закладі працює понад 80 викладачів і навчається 650 юних музикантів. Які труднощі їм доводиться долати у буденній роботі?

Луцька музична школа №1 імені Фридерика Шопена – унікальний мистецький заклад, якому цього року виповниться 77. Упродовж цього періоду заклад випустив тисячі фахівців, які поповнили кращі музичні колективи в Україні та за кордоном. Школа пишається своїми заслуженими, народними артистами України, діячами мистецтв, відомими композиторами та педагогами. Гордістю школи є, звісно ж, діти, які нині прославляють Україну і Волинь на різноманітних конкурсах і фестивалях. При цьому, майже всі поїздки – за власні кошти. А визнання для країни здобувають на стареньких музичних інструментах. Це — одна з основних проблем навчального закладу.

За словами директора школи Ольги Чуріної, ще з радянських часів їм залишилося сім роялів:
– Це дерево, це метал. І коли є пліснява і вологість, тоді відбувається руйнування. Тільки ремонт роялю на цей рік коштує 100 тисяч гривень. Це з доставкою в Чернігів і назад. Ми маємо арсенал духових інструментів, яким вже дуже багато років. Але деякі інструменти ми реанімуємо. Ми їх доглядаємо, батьки долучаються. Купуємо кофри, чохли.

Музична школа не забезпечена саксофоном, кларнетом, гобоєм. Хотілося б отримати і новенькі флейти, на яких дуже полюбляють грати діти. Недостатність музичних інструментів – лише маленька частина проблем. Серед іншого – аварійний стан старої будівлі школи. Є небезпека, що верхні поверхи можуть обвалитися. Тому негайно потрібен капітальний ремонт. А в новому приміщенні, а саме у концертному залі, немає освітлення, хороших стільців, не укріплена сцена. Усе це продемонстрували обранцям луцької громади.

Врахувавши побажання трудового колективу, секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко порадила, щоб працівники школи залучали на ці потреби й кошти від проектної діяльності. Для цього у міській раді створені усі умови.
– Луцька міська рада має відповідний відділ написання проектів. Це не є щось нове для них і має дуже гарну характеристику. Тому я завжди закликаю подаватися з тієї причини, що велике значення відіграє історія міста і можливість освоїти і реалізувати цей проект. Луцьк завжди виділяють як надійного партнера.

Загалом у трьох луцьких музичних школах навчається майже 2 тисячі діток. Тому начальник управління культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів висловила сподівання, що бюджет 2017-го буде спрямований на підтримку обдарованої і талановитої молоді.