«За волю на Волі…»

Наше  «поле  ринком  нині стало. На все ціна й купець  із грішми є. І те, що з кров’ю ми відвоювали, вже хтось, як річ приватну, продає..». Вірш Василя Гея – жорстка  сповідь про велич   правди і   сміття історії, над чим  у Луцьку, на проспекті Волі, поруч Кобзаря, роздумують  водії  сміттєприбиральних машин і учасники боротьби за державну Незалежність.

Автор сценарію і режисер Марія Андрушко, редактор Ольга Куліш, оператор-постановник Валерій Фетисов, асистент оператора Микола Дмитрук, режисер монтажу Анжела Шабала, художник-графік Микола Кушнірук, текст читав Сергій Дужич, запис звуку  у студії Тарас Сватула.

«Мені тринадцятий минало…»

Зміна емоційного стану незахищеної дитячої душі у великому і складному світі – тема бесіди за участю Євгена Сверстюка в Українському куточку, де народився великий геній Шевченко. Увесь фільм пронизаний думкою Максима Рильського: «Благословен той день і час, коли прослалась килимами земля, яку сходив Тарас малими босими ногами…» Автор сценарію Святослав Пирожко, редактор Ольга Куліш, режисер Галина Фрончко, оператор-постановник Валерій Фетисов, звукорежисер Андрій Жирнов, режисер монтажу Марина Марищук. 2014 р.

«І буде син, і буде…»

Події Євромайдану 2014-го перегукуються з тим, що зазнав у минулому відомий літературознавець, член-кореспондент Академії Наук, заслужений діяч науки, лауреат Шевченківської премії Євген Степанович Шабліовський. Про чоловіка, батька і діда розповідають його дружина Ксенія Гаврилівна, учасники Євромайдану – син Володимир Євгенович і внук Євген Володимирович. Майбутній академік, народившись у Камені-Каширському, що на Волині, де подарований у день народження дитини «Кобзар» вважають звичним і звичайним явищем, у сім'ї, яка товаришувала з родиною Лесі Українки, де завжди шанувались українські звичаї, сприйняв Шевченкове слово як потребу наукового його дослідження. Радянська влада, яка спочатку за вірну любов до Кобзаря присудила Шабліовському сталінські табори, пізніше, зважаючи на фундаменталізм досліджень науковця, присудить йому найвищу державну премію. Автор і режисер Марія Андрушко, редактор Ольга Куліш, оператор Валерій Фетисов, асистент оператора Микола Дмитрук, режисер монтажу Анжела Шабала. 2014 р.
" " " " " " " " "