Незважаючи на мізерне фінансування у 2012 році галузі культури (усього було виділено 23 мільйона гривень), зі слів начальника управління культури Луцької міської ради Тетяни Гнатів, результати роботи помітні.Торік  працівники культури реалізували 1590 мистецьких проектів,  попереднього року було на півтисячі менше.  Активізувалася співпраця з громадськими організаціями, запроваджені творчі премії міського голови.  Окрім того, розпочався процес паспортизації об’єктів культурної спадщини, що триватиме й цього року. На один мистецький колектив, що носить звання «народний» у Луцьку стало більше.

Фінансові можливості культури проаналізувала начальник профільного управління міської ради Лілія Єлова. Вона вважає, що 23 мільйони гривень, передбачені на галузь торік, — сума  вмотивована.

«Культура, можливо, й найменш фінансована в сумарному об’ємі, бо якщо в освіти 200 млн, а в культури — 20, то так ,це менше, але у вас значно менше працівників, менша мережа установ, тому я не можу сказати, що культура у нас — обділена», – переконана Лілія Єлова.

Однак, з її слів, зважаючи на обмеженість фінансових ресурсів, 2013 рік буде значно складніший. а тому культурі слід розвивати мережу платних  послуг, запроваджуючи в цьому нові підходи і види діяльності.

До слова, торік працівники культури за рахунок надання платних послуг поповнили бюджет галузі на 150 тисяч гривень. Цього року суму планують збільшити майже втричі.