У Луцьку обговорили концепцію Закону про реабілітацію жертв політичних репресій періоду комуністичного режиму в Україні. Нинішній закон, на думку громадських діячів, не враховує усі категорії репресованих, а також є дещо застарілим. Вони вважають, що для того, аби відновити історичну справедливість, потрібно переглянути законодавчий документ. Відтак, за авторством Андрія Амонса, Роман Подкура і Ніни Левчинської було створено нову концепцію Закону. Брала участь в її розробці представниця Центру досліджень визвольного руху і член групи “Політика національної пам’яті реанімаційного пакету реформ” Анна Олійник.

«Старий Закон багато в чому не враховує проблем і широкий перелік осіб, які дійсно постраждали від репресій радянського режиму. Які мають право бути реабілітованими. Ми, перш за все, говоримо  про відновлення історичної справедливості та про відновлення довіри до держави з боку громадянина», – наголосила вона.

На думку депутата обласної ради, директора школи села Гораймівка Маневицького району Миколи Давидюка, старий закон про реабілітацію репресованих приймався відповідно до реалій того часу. Нині ситуація змінюється, а тому нова концепція Закону має визнати всіх батьків і їх дітей, які постраждали від репресій комуністичного режиму. При цьому мова не йде про надання їм якихось пільг. Депутат вважає, що головне — відновити історичну правду.

Результати громадських обговорень концепції Закону про реабілітацію жертв політичних репресій стануть основою для пропозицій, які передадуть експертам Верховоної Ради України.