cancerЩопівгодини у світі реєструють рак молочної залози, щогодини помирає жінка. Фахівці б’ють на сполох, адже хвороба молодшає.  В Україні ситуація теж не втішна. Торік недугу було виявлено у 13,5 тисяч українок. На Волині ж 2015-го зареєстровано 263 випадки.

Кожна четверта жінка, що звернулася до медиків, – у занедбаному стані. Привернути увагу до проблеми покликаний Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Сьогодні на прес-конференції лікарі обласного онкологічного диспансеру наголосили: лише рання діагностика хвороби дозволяє  жінкам успішно вилікуватися.

За статистикою, якщо хвороба виявлена на першій стадії, то у 95% випадків представниці прекрасної статі долають її і живуть повноцінним життям. Хвороба на четвертій стадії у 85% завершується фатально.

Є 80 факторів, що провокують хворобу, кажуть лікарі. Основні з них — це  стреси, вік жінок, спадковість, шкідливі звички.  Аби запобігти хворобі, медики радять жінкам вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватись, а також  самообстежувати свої молочні залози, особливо тим, кому минуло 40 років. У випадку сумнівів звертатися до фахівців.