У Луцьку цієї п’ятниці стартує кінофестиваль “Lampa.doc”, покликаний пополяризувати сучасну українську та польську документалістику. У його програмі — 12 кінострічок-історій про життя цікавих людей.

Фестиваль документального кіно “Lampa.doc” вдруге завітає до Луцька. Цього року він став одним із переможців міського конкурсу соціальних проектів туристичного спрямування. Саме тому лучани матимуть змогу три вечори поспіль, із 21 по 23 липня, переглянути 12 кращих документальних стрічкок українських і польських режисерів.

Розповідає організатор фестивалю Наталія Красильникова:

– Фестиваль аполітичний, ми продовжуємо притримуватися цієї позиції. Звіно, є теми Сходу, без неї зараз нікуди, але це все – історії людей зі Сходу, в першу чергу. Маємо блок з 3-х короткометражок виробництва «86». Маємо в програмі документальну кінокомедію польського виробництва, яка називається «Перший поляк на Марсі».

Кінофестиваль «Lampa.doc» відкриє робота про українську співачку Джамалу, також у програмі фільми: про спорт – «Виграти все»,  про колишнього гангстера – «Урок ходіння», історія кохання «Тісний зв’язок». Будуть і фільми, в яких автори-документалісти показують сьогодення України, розповів на прес-конференції координатор кінофестивалю в Луцьку  Дмитро Безвербний.

– Фільми насправді вражаючі, для мене відкрилося багато нового у документалістиці,  про що я не підозрював, руйнувалися стереотипи. Так вже трапилося, що я цього року –координатор. Я дуже втішений з цього. Дякую Наталці за допомогу, за пропозицію, – каже Дмитро Безвербний.

Фестиваль “Lampa.doc” підтримали Державне агентство України з питань кіно, Інститут Адама Міцкевича, програма «Активні громадяни» від Британської ради в Україні спільно з управлінням туризму та промоції міста Луцької міськради. Покази розпочнуться цієї п’ятниці о 21 годині просто неба на території Луцького замку.