Відстань між далекою Палестиною і Волинню скоротили польські харцери.  Вогонь миру, радості і надії вони передали   волинському  духовенству, представникам місцевої влади   і пластунам. Зустріч представників двох слов’янських християнських  народів  традиційно відбулася на  Міжнародному пункті пропуску Устилуг–Зосим. За скаутським звичаєм  команди  харцерів Грубешова і пластунів   Волині привіталися колядками.
До нас прибуло світло з Вифлеєма, що  символізує народження Ісуса Христа. І воно нас єднає –  переконаний   протоієрей Ігор Бігун  із міста Володимира-Волинського.

Представники Колківського осередку пласту Скаутської організації України  запалюють свою  Вифлеємську свічку  на українсько-польському кордоні  вп»яте.  На переконання його голови Олександра Лавришика ця зворушлива акція – символ єднання двох народів, які сповідують принципи миру, добра і злагоди на усій землі.

У складі  польської делегації прибув на кордон    бургомістр Грубешова  Тадеуш Гарай.    На  Волинь пана  Тадеуша ваблять його  прадідівські корені. Тут на  західноукраїнських теренах у повоєнний період  мешкали його близькі родичі і знайшли тут свій останній  спочинок. А з   Володимир-Волинським  міським головою   Петром  Саганюком  Тадеуша Гарая   єднає давня  дружба, яка вилилася у плідну співпрацю.    Цього року написали  спільний  проект  під гаслом « Чиста вода на Прибужжі». Він отримав позитивну оцінку відповідної комісії і  на його реалізацію вдалося залучити кошти  Євросоюзу. У рамках цього проекту у наших містах – партнерах відбудеться модернізація очистки   води  і будуть  прокладатися  нові  водопровідні траси.

Тисячу кілометрів  подолав Віфлеємський вогонь миру  з надією змінити світ на краще,- сказав, вітаючи  гостей,  Володимир-Волинський  міський голова  Петро Саганюк.    І  передріздвяна  зустріч юні сусідніх держав на кордоні Дружби  – приклад для дорослих,  як  жити у мирі, злагоді, добросусідстві.

Нехай наступний рік  буде роком миру. Щоб усі дні у ньому  були такі ж прекрасні, як свята вечеря з вифлеємським вогнем.  Бажали один одному на кордоні Дружби харцери і пластуни.