Лучанам продовжує дошкуляти неприємний запах. Містом шириться сморід із полів фільтрації Гнідавського цукрового заводу. Ми вже повідомляли, що цю територію почали обробляти спеціальними речовинами, аби менше тхнуло. Однак це не дало бажаного результату. У жителів кількох мікрорайонів міста і прилеглих сіл увірвався терпець і сьогодні вони вийшли на акцію протесту.

У Луцьку смердить вже близько двох місяців. Люди потерпають від неприємного запаху, що шириться з Гнідавського цукрового заводу. Жителі мікрорайонів Вересневе, ЛПЗ й вулиці Львівської стверджують: причина — підприємство з виробництва біоетанолу.

Це йде переробка патоки. Відходи після переробки цукру, туди додається кислоти різні, – каже житель мікрорайону Вересневе Сергій Кондиленко. – Воно викидається все через каналізацію на поля фільтрації. Тобто, як у нас називають, відстійники.

Саме відходи виробництва біоетанолу (мелясна берда) і каналізаційні стоки, що потрапляють на поля фільтрації,  спричиняють неприємний запах.

Натомість голова правління ПАТ “Гнідавський цукровий завод” Ростислав Новосад стверджує, що викидів на заводі немає. А запах іде з полів фільтрації, куди надходять мелясна берда і фекалії з усього Вересневого.

Мешканка Вересневого Тетяна Качурець обурується:

Ці сполуки канцерогенні. Вони впливають на верхні дихальні шляхи, і ми це відчуваємо вже зараз по двох роках.  Я не хочу віддавати кошти, які зароблю, на лікування – я хочу жити. 

Люди, прагнучи, аби їх почули, вийшли на акцію протесту до Гнідавського цукрового заводу.  Його голова правління Ростислав Новосад повідомив, що підприємство із виробництва біоетанолу минулого тижня призупинило роботу.  Під час зустрічі мітингувальників із головою облради Ігорем Палицею йшлось і про те, що потрібно  добудувати каналізацію в Гіркій Полонці, з’єднавши її з міською. Серед першочергових кроків — поставити флютатор. 

Підприємство із виробництва біоетанолу не відновить роботу аж до висновків екологічної інспекції та інших контролюючих органів, – запевнив мітингувальників Ігор Палиця.

– Для того, щоб довести до розуму те, що ми хочемо, слід зробити перевірку: санітарна зона, категорія заводу, викиди обладнання, хто дав дозвіл. І відносно цього, якщо були порушення, відкрити кримінальну справу, – повідомив голова облради. – Біоетанольна установка не працюватиме, поки не буде ліквідована причина запахів. Ніяка сірчана кислота не використовуватиметься, адже вона шкодить навколишньому середовищу

У підсумку було домовлено, що при обласній раді буде створена спеціальна екологічна комісія, яка впродовж тижня вивчатиме цю проблему і підготує звіт. Люди ж пообіцяли: якщо влада до них не дослухається, вони знову вийдуть на акцію протесту, уже з перекриттям доріг.