620g5010_01-avi_snapshot_00-01_2016-11-09_16-27-50Сьогодні в Україні відзначають День української писемності і мови. Свято започатковане на честь Нестора Літописця, відповідно до указу Президента від 1997 року. З цієї нагоди Українське радіо щороку влаштовує масштабну акцію – Всеукраїнський диктант національної єдності. Цього року до заходу долучилося чимало учасників, серед яких – не лише школярі, студенти та вчителі. Перевірити свої знання мови вирішили представники влади, митці, журналісти та громадські активісти Луцька.

До Луцького НВК№9 завітало багато гостей. Серед них вперше вирішила взяти участь у Всеукраїнському диктанті депутат Луцької міської ради Майя Шостак. Жінка розповідає, що це хороша можливість разом із учнями та вчителями перевірити свої знання рідної мови.

  Я думаю, що це нас всіх об’єднує – українців, патріотів, які люблять свою мову, – каже Майя Шостак. – І, звичайно, це такий шанс випробувати свої знання, які  ми колись набули, і перевірити, чи вони у нас збереглися. Якщо у когось і будуть якісь помилки, то є хороша можливість їх виправити, переглянути підручник та правила.

Популярність радіодиктанту щороку зростає, розповідає вчитель української мови та літератури Луцького НВК №9 Валентина Носалюк. Вона вже не раз брала участь у написанні і надихає своїх учнів долучатися до цієї акції.

– Перш за все, диктант у нас національної єдності. Це можливість приєднатися до нашого народу, до нашої нації і зрештою бути прикладом для своїх вихованців, – переконана вчителька. – За минулі роки, а я перевіряла наших старшокласників 9-11 класів, це в межах 8-12 балів. Диктанти, як правило, важкі, складні, звичайно, розраховані і на студентів, і на старших та на вчителів української мови. Але пишуть непогано – грамотні діти ростуть.

Більшість учасників диктанту зізнаються: пишуть не заради оцінки чи подарунка, а в ім’я національної солідарності з усіма, хто любить нашу рідну мову.

Щоб дізнатися про свій результат, учасники диктанту, за бажанням, могли залишити свої роботи вчителям Луцького НВК №9. Також роботи можна відправити на Українське радіо. Якщо ви хочете перевірити самостійно, потрібно дочекатися, коли текст з’явиться на сайті чи будуть підбиті підсумки у прямому ефірі. Результати диктанту оприлюднять на початку грудня.