Близько 700 світлин, листівки і гравюри, малюнки, більшість з яких розповідають про історію стародавнього Луцька, починаючи ще з ХІХ століття. Їх учитель фізкультури Віктор Літевчук збирав більше 10 років. Тепер ця колекція доступна всім. Краєзнавець розмістив їх у спеціальному альбомі «Луцьк у старовинній листівці, гравюрі та фотографії». Це своєрідна фоторозповідь про те, як змінювалося місто упродовж століть.

Свій альбом Віктор Літевчук називає іконографією Луцька. Тут – церкви, дерев’яні мости, пивоварня, етикетки з пляшок і багатолюдна замкова площа, і норов Стиру в повінь. Замкова площа – одне з небагатьох місць Луцька, яке мало в чому змінилося. Найулюбленіша світлина колекціонера – мікрорайон Красне, де Віктор виріс. Тоді це було густозаселене селище. З будівель якщо й збереглися, то кілька хат і приміщення колишнього кінотеатру «Мир». Звідти чітко видно Старе місто.

Фотографії свідчать про тогочасне утвердження християнства. 1906 року звели Свято-Феодосіївський храм, що тепер на вулиці Володимирській. Нині він має дещо інший вигляд. Інша світлина демонструє велелюддя під час перенесення чудотворної ікони. До книги увійшло близько 700 світлин.

Говорити про ціну раритетів Віктор не хоче. Каже лише, що фотографія дешева доти, доки за нею ніхто не полює. Тільки на неї претендує ще хтось, ціна одразу зростає. На пошуки деяких пішли роки.

Книга надійшла в бібліотеки міста й обласний архів. Це вже другий фотоальбом, автором якого є Віктор Літевчук.