Щороку першого квітня з нагоди Міжнародного дня птахів  у світі організовуються заходи, спрямовані на захист орнітофауни планети. У Луцьку дошкільнята  зустрічали птахів.

Популяція пернатих на Волині —  чисельна і різноманітна. Тільки гніздових птахів у регіоні — понад 180 видів. Постійні мешканці області — горобці, синиці, дятли, солов’ї, зозулі, ластівки, журавлі, а також рідкісний вид — чорні лелеки, занесені в Червону книгу України, – повідомила завідувачка відділу природи обласного краєзнавчого музею Тетяна Тищенко. Ще одна загроза для птахів — голодна зима. Зі слів Тетяни Тищенко, 9 із 10 синичок на Волині гине саме через нестачу їжі.

Аби юне покоління про це знало і всіляко допомагало пернатим, працівники краєзнавчого музею організували для дошкільнят День зустрічі птахів. Вихованці луцького дитсадка №17 “познайомилися” з перелітними птахами, вчилися розрізняти їх голоси та форми пташиних зграй. Також дітей, для яких заздалегідь напекли  духмяних  жайворонків,  залучили до обряду зустрічі птахів.