Луцькому бізнесу хочуть зменшити суму оподаткування. Відповідний проект рішення сьогодні обговорювали під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування, соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. Пропонується суттєво знизити ставку єдиного податку для так званих підприємців-спрощенців першої та другої груп. Як це вплине на життєдіяльність міста й чи підтримають таку ініціативу депутати?

Відповідно до норм Податкового Кодексу, підприємці І групи, тобто ті, які не наймають працівників і з доходами до 300 тисяч гривень, щомісяця сплачують в бюджет міста 10 відсотків від мінімальної заробітної плати, тобто 320 гривень. ІІ група – ті, які наймають до 10 працівників і заробляють до півтора мільйона гривень — щомісяця сплачують вдвічі більше. Однак це забагато — заявив під час бюджетної комісії депутат Луцькради Андрій Козюра. В ініційованому проекті рішення обранець пропонує знизити податкову ставку для І і ІІ груп до 8 і 12 відсотків відповідно.

Однак більшість членів комісії негативно відреагували на таку пропозицію. Не погодили її і в департаменті фінансів та бюджету Луцькради.

– 640 гривень їм платити в місяць – це багато? Це, як мінімум, не коректно, при тих оборотах, які виходять за межі мільйона гривень, що вони заробляють приблизно в місяць, – каже член бюджетної комісії Сергій Була.

– Дороги треба робити, прибудинкові території… Це ж ми звідти ті гроші заберемо, і їх не буде. Це, як мінімум, тема для громадських слухань, перш ніж приймати рішення, – переконаний член бюджетної комісії Борис Смаль.

Члени комісії вирішили не виносити цю пропозицію на розгляд сесії, а запропонували Андрію Козюрі оформити її у вигляді регуляторного акта, що потребує громадського обговорення.

Далі перейшли до ще однієї важливої теми — розгляду проекту рішення про зміну суми пайової участі для луцьких забудовників. Відсоток їх внеску у розвиток інфраструктури міста, навпаки, пропонують збільшити — в середньому, вдвічі.

 Говорить директор департаменту економічної політики Олександр Озінович:

– З 1,5% збільшується до 3%. На рівні 3% залишаються будівлі промислові, гаражі, паркінги. 10% пропонується за будівництво автозаправних станцій, а також 5% – за рахунок будівництва інших об’єктів. 

Отримані від цього кошти, нагадаємо, планують витратити на будівництво житла для учасників АТО.

Проект рішення члени комісії підтримали. Однак, остаточно все вирішиться на сесії міської ради.