30 січня цього року литовське місто Укмерге ухвалило рішення про приєднання до міжнародного проекту «Шлях Гедиміновичів». Тож учасниками проекту є вже два литовських міста  Каунасі  Укмерге та Тракайський район, інформує прес-служба Луцької міської ради.
Нагадаємо: з амбітною метою зробити його першим у Східній Європі проектом, сертифікованим як культурний шлях Ради Європи, проект “Шлях Гедиміновичів” був зініційований у грудні 2012 року рядом українських міст, музеїв та історико-культурних заповідників, історично пов’язаних з культурною спадщиною Великого Князівства Литовського, Руського і Жемайтійського та династією Гедиміновичів. Після підписання Меморандуму з  Укмерге учасниками цього проекту будуть вже 20 міст, районів і областей з чотирьох країн: Білорусі,  Литви, Польщі й України. Луцький міський голова Микола Романюк– Президент Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів».

Серед планів Асоціації на 2014 рік, згідно із затвердженим  бюджетом  – конкурс на кращий проект скульптурної композиції «Шлях Гедиміновичів» для встановлення в містах-учасниках проекту; описування української частини туристичного маршруту «Шлях Гедиміновичів»; проведення промотуру для представників медіа та туроператорів; участь у Міжнародному туристичному салоні «УКРАЇНА’ 2014».