Відтепер сільські і селищні голови шукатимуть кошти, щоб повернути їх управлінню Міністерства надзвичайних ситуацій в області за пально-мастильні матеріали,  витрачені на гасіння пожеж, що виникли внаслідок підпалів сухої трави. Лише так можна вплинути на керівників місцевих громад, аби вони стежили за дотриманням вимог чинного законодавства щодо підпалів, – вважають представники влади. Про це  йшлося під час селекторної наради в облдержадміністрації.

На Волині внаслідок підпалів сухої трави виникло майже 500 пожеж. З них – 69 призвели до загорання хат-пусток та господарських споруд. Представники влади вимагають від контролюючих органів, а це – екологічна інспекція, управління земресурсів, МНС та лісівники – жорстко карати підпалювачів. Проте, згідно з законодавством, штрафувати за це мають право лише екоінспектори.

На селекторній нараді  працівники служби автомобільних доріг навели факти вандалізму: лише  торік було  пошкоджено 167 дорожніх знаків, зіпсовано полікарбонатні павільйони, встановлені на зупинках транспорту у населених пунктах на трасах Луцьк-Ковель, Ковель-Любомль та Ковель-Маневичі. Загалом обсяг збитків становить – 150 тисяч гривень.

Наголошувалося на  нараді й про прибирання стихійних сміттєзвалищ. Їх, за словами головного санітарного лікаря області Наталії Янко, з початку року було понад 60. Зараз залишилося  більше десятка. Зверталася увага на смітники,  що масово виникають у передпасхальний період,  поблизу кладовищ. За цим також належить стежити керівникам місцевих громад.

До слова, на Волині – 12 тисяч офіційних безробітних. Їх залучатимуть до прибирання територій. Поки що  ця робота налагоджена лише в Горохівському районі.