mmmНаближаються свята  –  весела пора зустрічей, застіль і розваг, які, на жаль, подекуди закінчуються плачевно. На цьому наголошують лікарі Луцької міської клінічної лікарні. Вони застерігають усіх бути обачними.

Медики констатують: причина більшості проблем зі здоров’ям у свята – зловживання алкоголем. Для людей напідпитку становити небезпеку можуть, наприклад, бенгальські вогні, петарди, гарячі напої  і низька температура повітря, куріння після вживання оковитої.  Тому радять знати міру. Це просте правило вбереже від катастрофічних  наслідків для здоров’я.

Не випробовувати на міцність свої руки петардами, не сідати за кермо після святкувань, уникати гучних компаній,  –  закликають травматологи і нейрохірурги. Адже банальне сп’яніння і в цих ситуаціях може стати фатальним.

Якщо трапилась екстрена ситуація і виникла необхідність медичної допомоги чи в новорічну ніч, чи на Різдво – її буде надано. Незважаючи на свята, медики чергують  цілодобово. Проте, все ж, варто пам’ятати про безпеку і бути обачними зі своїм здоров’ям. Актуальне нині гасло: «Прості речі рятують життя» лікарська практика підтверджує.