Місцеве самоврядування — невід’ємна частина системи влади в Україні. Вона пов’язана, передусім, із повсякденним життям людей і відіграє важливу роль у їх гуртуванні. В інтересах громад у Любомльському районі працює 22 сільські, селищна, міська і районна ради. Куснищанська сільська рада — одна з кращих у районі. Зусилля депутатів, виконкому сільської ради і лідера громади Сергія Боярчука спрямовані на соціально-економічний розвиток краю, відповідно до соціальних ініціатив Президента України.
Куснищанська сільська рада — це майже 2,5 тисячі мешканців сіл Куснища і Городне . «Щороку більше зробити для громади» – такого принципу дотримуються сільський голова Сергій Боярчук і місцеві депутати. Серед таких справ, приміром, значний обсяг робіт із благоустрою, належний стан всіх соціально-культурних об’єктів.
Сільська рада забезпечила перевиконання дохідної частини бюджету. У казну надійшло 180 тисяч гривень, це на 20 тисяч більше запланованого. Дається взнаки залучення додаткових коштів на соціально-економічний розвиток. Значну суму місцева громада отримала у рамках Всеукраїнського конкурсу проектів, ініційованого Кабміном.
У сфері освіти, культури і спорту тісна співпраця налагоджена з прикордонними гмінами Республіки Польща.
Мов у казку потрапляє щодня майже сотня вихованців дитячого садочка “Калинонька”. У світлих просторих кімнатах тепло і затишно. До слова, за останні два роки в селі народилося 75 малят.
Село Городне, якому виповнилося 525 років, один із релігійно-культурних центрів району і області. Нещодавно тут відкрився жіночий монастир, на території релігійного комплексу діє новозбудована церква Олександра Невського, будується ще один храм.
Цього року до села проклали дев’ять кілометрів асфальтованої дороги. На її будівництво з державного бюджету використали понад дев’ять мільйонів гривень. Невеличке поліське село, яке у 70-х роках минулого століття вважалося неперспективним, нині — одне з найгарніших у районі. Велика заслуга у цьому уродженця Городного архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія. Меценат допомагає вирішувати чимало соціальних питань місцевої громади.
Триває розбудова соціальної інфраструктури у населених пунктах Куснищанської сільської ради. Їх мешканці активно будують житло, з’являються нові вулиці. За останні роки новосілля відсвяткували майже 30 молодих сімей, ще більше 80 споруджують добротні оселі.