Проблема підтоплень останнім часом дошкуляла мешканцям селища міського типу Ратне і навколишніх населених пунктів. Два останні роки в районі активно розчищають меліоративні канали та річки Вижівка і Прип’ять. Це дозволило людям забути про незручності, що завдає “висока” вода.

Торік у Ратнівському районі розпочалися активні роботи з розчищення меліоративних каналів. Збудовані у сімдесяті роки минулого століття, вони замулилися, що і спричиняло повені. Почали розчищати і гирла Прип’яті та Вижівки. Роботи у верхів’ях цих річок  вже далися взнаки: знизився рівень паводкової небезпеки для райцентру. Ратнівський селищний голова Володимир Кулик тішиться зробленим.

Володимир Кулик пообіцяв, що незабаром на березі Вижівки облаштують зону відпочинку і пляж. Як і колись, тут відпочиватимуть і  купатимуться .

Там, де Вижівка впадає у Прип’ять ( це поблизу села Якушів), канали були найбільше замулені й, фактично, щороку підтоплювало п’ять гектарів сільгоспугідь. Нині у цих місцях спеціалісти водного господарства розчистили канали.

До слова, майже все рільництво у Ратнівському районі — на меліорованих землях. Треба було докласти максимум зусиль, щоб відновити водні об’єкти і земля мала змогу віддячити врожаями.

Начальник обласного управління водних ресурсів В’ячеслав Лавренюк каже, що обсяги зробленого чималі. Доводилося працювати обережно, бо поряд — газогони, чимало комунікацій і під землею.

Перевірити  виконання робіт і використання грошей державного і обласного бюджетів у Ратнівський район приїхав і заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк. Він поспілкувався з місцевими жителями, яким дозволили вивозити ґрунт після розчищення річок.

Цього року з усіх джерел фінансування на очищення річок і каналів виділено майже 15 мільйонів гривень. А взимку потрібно буде попрацювати сільським і селищним головам, щоб місцеві жителі розчистили береги від чагарників.