cb-dscn1490У Ківерцівському районі встановили пам’ятний знак на місці масової загибелі українців під час «Волинської трагедії». У серпні 1943 там було розстріляно понад чотири сотні українських повстанців і півтори тисячі мирних мешканців. Ще донедавна крім чагарників й болота там не було нічого. Небагато людей достеменно знали про трагедію, що сталася більш як 70 років тому. Перебіг подій допомогли відтворити поодинокі очевидці.

Під час одного з боїв між українцями і поляками, до останніх доєдналися червоні партизани. Шансів вижити у повстанців і селян фактично не було, – пригадала очевидець Віра Шуляк.

По тій дорозі, що ми тут стоїмо, партизани, а потім поляки взяли українців в перехресний вогонь. Було дуже багато вбитих. Наступного дня поляки висилали людей закопувати вбитих, і ті розказали мені, що загиблих було дуже багато“, – розповіла вона.

Нині біля пам’ятника загиблим стоїть вказівник з назвами сіл, які не пережили цього протистояння. Про цю біду необхідно пам’ятати, й вона не повинна стати причиною нових протистоянь, чи непорозумінь, а спонукати до примирення і порозуміння. Про це говорили представники влади і митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл.

Зокрема, останній сказав: “Перед цими могилами, перед цією землею треба бути дружніми, шукати, те що нас об’єднує“.

Один з ініціаторів встановлення пам’ятника перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик зазначив, що українсько-польський конфлікт тоді спровокувала Радянська влада. За його словами, адепти цього режиму і нині розпалюють війну на наших землях.

В нас з нашими сусідами, поляками, – спільний геополітичний ворог. Нині Польща — наш найбільший союзник“, – наголосив Олександр Пирожик.

Цього ж дня ті, хто приїхав вшанувати пам’ять загиблих українців, поклали квіти і до могил загиблих польських вояків на цвинтарі, що неподалік.