e5d8ce5b9033ce78b39d9d73e65740a7У прокуратурі області встановили факти невиплати дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які цього року закінчили навчання в школі, одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Відповідно до чинного законодавства, така допомога виплачується усім випускникам навчальних закладів, які належать до категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Нині сума цієї допомоги становить близько 9 тисяч гривень. Прокурори ж з’ясували, що, всупереч вимогам Закону, органи виконавчої влади, керівники дитячих установ, опікуни та піклувальники не виконують державних гарантій щодо забезпечення дітей соціальною підтримкою.

Відтак, Маневицька і Ковельська місцеві прокуратури, аби захистити інтереси таких дітей, звернулися до суду із 6 позовними заявами до відділів освіти відповідних райдержадміністрацій про визнання протиправною їх бездіяльність та зобов’язання виплати дітям одноразову грошову допомогу.

Нині усі 6 позовів прокуратури задоволені. Робота прокурорів із захисту інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не припиняється.