Кадр з фільму “Волинь: 5 травня 1943 року”

Кадр з фільму “Волинь: 5 травня 1943 року”

Луганське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка започаткували проект “УПА — очима східняків”. У його рамках створено фільм “Волинь: 5 травня 1943 року”. Ініціатором зйомки став громадський діяч з міста Сватове, виконувач обов’язків голови об’єднання “Просвіта” на неокупованих територіях Луганської області Євген Дзюба. Фільм сягає часів діяльності УПА на теренах Волині. Його героями є люди, які пережили лихоліття, але не втратили активності й нині.

Читайте також: Луганчанин приїхав у Луцьк вшанувати Героїв Небесної Сотні

Реалізувати задум допомогла знімальна група Волинського телебачення у складі режисера Богдана Поповича, операторів Валерія Фетисова і Валентина Клімовича, редактора Марії Андрушко. Монтаж здійснив Ігор Дрокін, а графіку – Микола Кушнірук.  Гість подякував творчій групі за співпрацю і за сприяння у відродженні духовної історичної культурної спадщини українського народу на сході країни. Євген Дзюба вручив Подяки керівництву телерадіокомпанії та Братству ОУН-УПА Волинського краю.

Євген Дзюба розповів, що на цьому його подорож Волинню не закінчиться. Луганчанин планує повернутися в наш край та продовжити роботу над проектом. Євген Дзюба  ще мріє зняти інші історичні місця (такі як Старий Загорів)  та поспілкуватися з людьми.

До слова, серед архівних напрацювань Волинської дирекції НТКУ – десятки телефільмів про дяльність УПА на теренах області.