300_190_577a60e48dcb9На Волині розпочинається місячник здачі зброї. Зокрема, як повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції в області,  із 1 по 31 жовтня на території Волині проводитиметься місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Мета заходу – протидія незаконному розповсюдженню зброї та вибухівки, профілактика злочинів, пов’язаних із їх використанням.

Правоохоронці наголошують: за порушення законодавства в сфері обігу зброї передбачена адміністративна й кримінальна відповідальність. Зокрема, стаття Кримінального кодексу України “Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами” передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність.

Кримінальна відповідальність настає й у разі виявлення незареєстрованої холодної зброї, а саме: кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо.

Якщо ви маєте незареєстровану вогнепальну зброю, слід звернутися з відповідною заявою в поліцію. Працівники дозвільної системи нададуть вам кваліфіковану консультацію, а також у випадку необхідності допоможуть легалізувати її. Пам’ятайте: осіб, котрі добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.