DSC_0016Людина живе доти, доки про неї пам’ятають, нагадують українцям автори та упорядники книги «Волинський пантеон: Схід – 2014». Видання вже вдруге виходить у світ. Ще торік їх було 96, а у цьогорічному виданні – вже імена 105 героїв. Кажуть, з дня на день, можуть підтвердитись дані і про масштабніші втрати. Доля десятка бійців досі невідома.

За словами доктора історичних наук, професора Луцького інституту розвитку людини університету “Україна” Олександра Дем’янюка, готуючи проект, військові історики буквально по крупицям шукали інформацію про долю кожного бійця. Найперше черпали інформацію зі ЗМІ та Інтернету.

Ми брали інформацію з відкритих джерел, тому що на сьогодні офіційної інформації по загиблих немає. Після нашого першого видання, щось схоже пробують робити на Сумщині. Є сайт”Меморі бук”, де ведеться статистик“, – розповів він.

Він тричі виходив з укриття, аби підбити російський танк. Торік, 14 серпня у бою під Хрящуватим Ігор Філіпчук зробив неможливе. Тридцяти дворічний рожищанин врятував своїх бійців ціною власного життя. Звідки стільки відваги і мужності, як пояснити цей військовий героїзм? У своїй другій книзі, присвяченій загиблим в АТО, військові історики розкривають обставини загибелі солдат. Як зауважив член Національної спілки краєзнавцівУкраїни Геннадій Гулько у виданні вказано і звання, у яких їх приймали на службу, розміщені фото хлопців, що відповідають їх біологічному віку.

Читаючи книжку, ви зустрінетеся з багатьма випадками, коли наші волиняни поступали саме так: гинули, рятуючи інших. Це якраз вищий прояв солдатського героїзму. Він є і про ці факти потрібно розповідати“, – наголосив він.

У період з 39-ого по 44-ий роки на Волинській землі з обох воюючих сторін полягло понад двісті тисяч військових. Таку сенсаційну цифру назвав присутнім співавтор книги, військовий історик Геннадій Гулько.

Останніми роками дослідник працював над пошуком імен по ІІ-ій світовій. Він переконаний, є безперечні підстави порівнювати подвиг окремих учасників АТО із відвагою героїв Крут, вояків УПА, або ж і трьохсот козаків під Берестечком.