394g0400_01-avi_snapshot_00-08_2016-10-21_16-07-21За 9 місяців 2016 року на Волині зареєстровано майже 10 тисяч злочинів, зросла кількість особливо тяжких. Про це сьогодні стало відомо під час  наради голови обласної державної адміністрації за участю голів районних державних адміністрацій, районних рад, міських, селищних та сільських голів, керівників правоохоронних структур щодо стану профілактики правопорушень та дотримання законності в області у 2016 році.

На Волині хоч і складна, але не критична криміногенна ситуація. Численні правопорушення представники правоохоронних органів пов’язують із непростою економічною ситуацією в країні.

Прокурор області Максим Киричук однією з причин збільшення злочинності вбачає в не надто вдалій реформі правоохоронної системи:

– Не дуже вдалий, на мою думку, процес реформ. Зменшилась кількість дільничих інспекторів, і нині один інспектор обслуговує 5 і більше сіл.

Начальник головного управління національної поліції в області Петро Шпига зазначив, що, незважаючи на деякі проблеми, пов’язані із процесами реформування системи, волинські поліцейські намагалися гідно боротися зі злочинністю. За його словами, завдяки заходам, вжитими поліцейськими, вдалося попередити ряд важких злочинів. Крім того, на 15% більше встановлено осіб, які вчинили умисні вбивства та згвалтування.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, аналізуючи питання профілактики правопорушень та дотримання законності  на Волині, насамперед подякував силовикам за врегулювання питання з  бурштиновою лихоманкою.

Під час наради з питань  профілактики правопорушень та дотримання законності в області йшлося також про необхідність представникам органів спільно діяти задля спокою на Волині.