23483_16-300x180На Волині створили енергетичний клуб. Цьому передував приїзд в область представників Фінського енергоклубу. Вони розповіли — як у їхній країні використовують відновлювальні джерела енергії.  Фінляндія — серед країн-лідерів Європи за рівнем розвитку енергоефективних технологій. А виробництво енергії у Фінляндії — найдешевше. Частка відновлювальних джерел при цьому становить більше  третини, успішно використовується торф.

 

«У нас значний досвід у виробництві енергії. Енергоефективність у Фінляндії — найкраща в світі. І ми хочемо поділитися цим досвідом, як досягнути такої ефективності. Ви знаєте, що фінські споживачі справді задоволені, адже вони платять найнижчу ціну за тепло», – сказав представник Фінського енергетичного клубу Еса Тепло.

Саме фінські технології видобутку енергоресурсів і їх генерація в тепло — найбільш імовірні для використання на Волині, вважає  перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик: «У нас подібний клімат, болота, структура тих торф’яних родовищ».

Питання енергоефективності й енергозбереження  – актуальні для Волині, особливо в контексті зменшення споживання природного газу. На думку фахівців, завдяки альтернативним джерелам енергії з часом завершиться домінування блакитного палива в цьому сегменті.