Вечір пам’яті і спогадів  про  журналіста і письменника, члена Національної Спілки журналістів України, людини доброї і світлої душі Віктора Горнича  відбувся  у читальному залі   Любомльської районної бібліотеки. Його зініціювали колеги-журналісти  редакції районної газети «Наше життя». Нинішнього грудня Віктору Горничу було б 75.

Біографія Віктора Горнича – як і в більшості  селянських дітей, які виходили у світ, маючи досвід нелегкої сільської праці, знаючи їй ціну і розуміючі долі людських душ. Його ж доля не голубила, довелося долати терни несправедливості, терпіти  приниження від тодішньої радянської влади, яка звинуватила його у націоналізмі. Однак, слову не зрадив, воно несло з його серця правду, щирість, красу.  Своїм життям показував приклад праці і любові, закликав очищати душі від байдужості і егоїзму. На превеликий жаль, він пішов від нас передчасно – на 67-му році життя, так і не дописавши свого Слова.

Душевне тепло,  доброту і безкорисливість, розуміння української ідеї і любов до України – такий слід залишив на землі Віктор Горнич – зазначив письменник і земляк Володимир Лис.

Уже після смерті вийшла книжка новел, етюдів Віктор Горнич «Котилося колесо». Ще залишилося  багато газетних публікацій, серед них нариси і  публіцистика, рукописи казок для дітей. Є сподівання, що і вони побачать світ. Усі присутні на вечорі підтримали чудову ідею: заснувати у редакції райгазети творчу премію імені Віктора Горнича.