melioratsiya-evpak-357-op-mpg_snapshot_01-01_2016-10-20_16-15-05 На Волині за кошти Євросоюзу відновили меліоративні мережі. 240 кілометрів каналів розчистили у Ковельському та Ратнівському районах. Проект «Відновлення меліоративної мережі для сприяння економічного зростання сільських територій Волинської області» втілювався два роки. Його підсумки обговорили у Луцьку під час конференції. 

За словами Заліського сільського голови Віктора Корецького, за підсумками проекту, результат – суттєвий.

–  Де раніше були болота, там працюють зараз трактори. У людей з’явився інтерес до землі, – каже сільський голова.

Від справності меліоративних каналів залежить родючість ґрунтів, а отже те, чи господарюватимуть на землях люди.  Експерт з питань фінансування програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Бернард Вендел пересвідчився, що осушені землі дають урожай:

 Я вражений тим, що вдалося побачити. Я ніде не бачив такої гарної моркви, як та, що вдалося виростити у регіоні, де відбувався проект. І це свідчить про високий потенціал осушених земель.

Відновлення меліоративної мережі уже засвідчує позитивний вплив на ґрунт і якість води, – каже   заступник начальника управління облдержадміністрації, координатор проекту Наталія Кролік. – Знижено об’єми забруднених вод, які потрапляють у криниці, річки й водойми, і таким чином поліпшено стан навколишнього середовища. Покращена родючість ґрунтів.

Також під час реалізації проекту здійснено  низку ґрунтознавчих та  гідрогеолого-меліоративних досліджень для того, аби люди могли ефективно господарювати на осушених землях.  Усе це – за кошти програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

За коши ЄС виготовили агрохімічні паспорти для усіх власників паїв на територіях, де реалізовувався проект.

Один із напрямів проекту – інформування населення про те, як доглядати за меліоративними мережами, про важливість очищення для поліпшення якості життя. Проект «Відновлення меліоративної мережі для сприяння економічного зростання сільських територій Волинської області», за оцінкою фахівців, – унікальний для Волині.

Продовжує  директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко:

– Це комплексний проект, проведений із науковими дослідженнями, з агрохімобстеженнями, з інформуванням населення.  Це пілотно-показовий проект за останні 30 років.

Експерт з питань фінансування програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Бернар Вендел вважає, що потрібно створити експериментальну ферму і продемонструвати місцевому населенню, як можна заробляти  на меліорованих землях.