iiiВолинь стане пілотною областю, де запровадять єдиний електронний реєстр територіальних громад. Як саме це відбуватиметься, обговорили під час зустрічі представники органів місцевого самоврядування і швейцарсько- української програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади”.

Експерт проекту Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» Йорданка Томкова запропонувала представникам нашої області стати учасниками пілотного проекту створення реєстру територіальних громад. Начальник оргвідділу апарату ОДА Роман Матвійчук підтримав цю ініціативу:
– Це буде корисно. Ми підготуємо відповідні пропозиції, і якщо вони будуть підтримані в рамках ЄДЕПу, ми будемо вдячні.

Національний модератор сайту “Єдина система місцевих петицій” Володимир Павлюк акцентував увагу на тому, що сучасні засоби електронного зв’язку значно спрощують процес ведення документообігу. Крім того, це додаткові зручності для громадян. Тому їх слід активніше використовувати у повсякденній роботі.
– Ви вже можете підключатися до тих сервісів, які працюють в країні, ˜– розповідає Володимир Павлюк. – Їх небагато – 5-10, але вони дають нормальний рівень послуг. Вони є безплатними. Для цього вашим радам не потрібно буде виділяти ні копійки. Не треба купляти ніяких ліцензій, ніякого обладнання. Є сервіс “Відкрите місто”, “Єдиних петицій” – кожна рада має їх запровадити.

У Луцькому ЦНАПі інтернет-консультації використовують найактивніше. Найближчим часом до системи під’єднають Голобську територіальну громаду і ЦНАП у Ковелі. Заступник директора Департаменту “Центру надання адмінпослуг у місті Луцьку” Василь Сарай підтримав ідею підготовки в області програми інформатизації на наступні три роки:
– Суттєвого оновлення потребує система електронної черги, яку потрібно інтегрувати з порталом адміністративних послуг і створити можливість запису до цієї черги через інтернет.

Учасники обговорення проекту програми інформатизації області на наступні три роки визначили напрямки запровадження інформаційно-комунікаційних технологій. Очікується, що це значно підвищить ефективність діяльності органів місцевого самоврядування.