244429 лютого — особливий день, що буває раз на 4 роки. У нашій системі літочислення додаткова доба з’явилася тому, що повний оберт навколо Сонця Земля робить за 365 днів і 6 годин. За чотири роки і “набігає” 366-й день. Завдяки йому, рік називають високосним. Народитися 29 лютого — велика рідкість. Ймовірність такої події становить 1:1461.  Народитися 29 лютого, у 60-й день року, велика рідкість. Саме таким людям присвячений наш сюжет.

Дуже рідко  трапляються випадки, коли в одній родині декілька людей святкують день народження у “додатковий” день року. Саме такою є родина Мілінчуків, де дідусь і онука народились 29 лютого. У 2016-му Мілана святкуватиме свій перший день народження, хоча насправді їй уже чотири. А дідусь Микола Миколайович – 15-тий, хоча йому уже шістдесят. “Якщо День народження раз на чотири роки, довше будеш молодим”, – жартує він.

Ровесниця  Мілани Мілінчук, Аня Карпюк також ходить у дитячий садок №23 “Дубочок” і також поки не переймається тим, як у майбутньому відзначатиме свій День народження, – каже її мама Катерина.

29 лютого вперше з’явилося у календарях  за часів правління Юлія Цезаря у 45 році до нашої ери. Люди довго не могли підлаштувати календар під оберт планети Земля навколо Сонця, який вона здійснює не за ціле число днів. Найкращим варіантом стало додавання одного дня раз на чотири роки. Рік, який містить цю дату- високосний і має 52-а тижні і два дні. Цікаво й те, що в календарях деяких країн у різний час була й дата 30 лютого. Психологи  кажуть, що  люди народжені 29 лютого, унікальні, мають можливість виходити за рамки звичного.

Незважаючи на твердження психологів, у слов’ян є й забобони щодо 29 лютого. Ця дата, за народним календарем, – Касіянів день, що здавна вважається нещасливим. Цього дня наші пращури не працювали, намагались не виходити з дому, особливо до сходу сонця, боячись «ока Касьяна». Але так чи інакше, у кожного своя особлива доля, незважаючи ні на які забобони.