У Луцькій міській раді стурбовані ситуацією із поширення на території міста цього небезпечного бур’яну. Тому була скликана спеціальна нарада, де  керівникам житлово-експлуатаційних підприємств, інших установ  дана вказівка активно боротися із борщівником.

У Луцьку останнім часом екологи виявили багато осередків борщівника. Найбільше на вулицях Мамсурова, Боженка, Львівській, Карпенка-Карого, Замковій, – зазначив начальник відділу екології Луцької міської ради Борис Сорока.

Борщівник розмножується на забур’янених, недоглянутих територіях. Хоча і передбачені законодавством штрафи за не впорядковання прилеглих майданчиків, дворів, і гроші немалі — до 1360 гривень для фізичних осіб і до 1700 — для юридичних, все ж борщівник почувається на території міста вільно. Перший заступник луцького міського голови Святослав Кравчук закликав керівників  жеків та власників комунальних і приватних підприємств найближчим часом знищити небезпечні бур’яни на своїх  територіях.

Борщівник небезпечний  опіками. Спочатку людина може нічого не відчути, але впродовж кількох годин на тілі з’являються опіки другого ступеня, каже   начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федір Кошель. Цього року вже п’ятеро лучан звернулися за медичною допомогою від опіків борщівником.

Небезпечною є і амброзія полинолиста. Вона також небезпечна, коли цвіте, бо її пилок є чи не найсильнішим алергеном серед рослин Волині. Він викликає приступи бронхіальної астми. То ж у Луцьку оголошено війну цим небезпечним рослинам.