5149454Під час відпочинку на природі варто бути надзвичайно обережним, адже у весняно-літній період зростає активність кліщів, які переносять небезпечні інфекції. Свої “полювання” кліщі здебільшого розпочинають влітку. Саме у  зелених лугах чи лісах вони знаходять собі прихисток, і там вичікують  на  “жертву”.  Кліщі полюбляють листяні ліси, кущі, високі трави, “мешкають” вони і біля доріг. Найменше цих паразитів у Карпатах – вони бояться хвойних лісових ароматів. Порівняно з іншими областями України, на Волині потерпілих від укусів цих паразитів небагато.

«Ситуація на Волині ще не є така складна, як по всій Україні із пораженням кліщами…  Кожен 4-й кліщ являється зараженим», – розповіла лікар інфекціоніст лікувально-діагностичного відділення терапевтичного профілю Лариса Рубас.

Якщо після відпочинку на природі ви виявили у себе кліща, відразу звертайтеся до медиків, адже паразити бувають інфіковані. Від укусу такого кліща у вас можуть виникнути численні проблеми зі здоров’ям.

«На місці укусу кліща з’являється еритема, такий собі обідок ліпсовидний,  багрово-білуватий. Якщо людина не звернеться до лікаря, то через кілька місяців розпочинаються захворювання серцево-судинної системи, нервової системи, що дуже не приємно, тому що борелії вражають нервові тракти», – наголосила Лариса Рубас.

Медики радять: збираючись на природу, не забудьте одягнути зручний одяг, що щільно закриватиме усі ділянки тіла — це завадить проникненню паразита. Якщо ж це сталося, не випробовуйте на собі народні методі, одразу прямуйте до спеціалістів. Особам, які постраждали від укусів кліщів, лікарі проводять профілактичну терапію, що триває п’ять днів.