doc94102040_406708839Фестиваль історії, краси та жіночності – «Волинська княжна» уже вдруге дивує та зачаровує лучан і гостей нашого древнього міста. Для культурного життя обласного центру – це визначна подія. Відбувається дійство у мальовничому куточку нашого краю, на теренах історичної перлини Волині – Луцького замку. 

Першочергова мета фестивалю – популяризація Луцька, і, зокрема, його історичних пам’яток, однак, згодом, задуми стали амбітнішими, – вважає співорганізатор заходу Ліза Шубко.

Ми вигадали конкурс краси. Але не такий, яким ми звикли його бачити, де дівчата з модельною зовнішністю, а конкурс, який вимагає внутрішніх зусиль, прояву внутрішнього світу. Ми показали Луцьку, що у нас є і майстри і реконструкутори, які хочуть і можуть себе проявити, для нас це хороший результат” – розповіла вона.

Найбільше гості свята очікували на конкурс «Волинська княжна». Взяти участь у ньому могла будь-яка дівчина чи жінка, яка прагне відчути себе середньовічною красунею. Учасниці представили глядачам цікаві образи. В результаті цього конкурсу обрали і коронували переможницю – волинську княжну.

Я представляю епоху середньовіччя, це середина Середньовіччя Київської Русі, я постала в образі жінки воїна, в нас на теренах слов’янських цивілізацій жінки брали участь у войовничих походах – це підтверджується історичними джерелами, тому я вирішила у непростий для країни час обрати саме цей образ” – зазначила одна з учасниць конкурсу.

Вибагливе журі довго вагалося, однак, все ж, визначило кращих. Титул «Волинська княжна» цього року отримала Іванна Хомяк, княжною Луцького замку стала – Раїса Цісарук, а міс глядацьких симпатій дістався Юлії Мартинюк. Цього року у дійства ще одна, благородна мета: бійці, які воювали в АТО і нині перебувають на реабілітації в госпіталі, могли відвідати фестиваль безплатно. Також частину коштів від фестивалю спрямують на закупівлю найнеобхіднішого для вояків обладнання і амуніції.