Плата за землю залишається одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів: із початку року місцеві ради Волині отримали 56,5 мільйонів гривень. Горохіський район як одного із лідерів ефективного використання земель, обрали місцем проведення чергового засідання регіонального комітету з економічних реформ, тема якого – земельні відносини.

 Земельний фонд Волині – це понад два мільйони гектарів, більше половини площі займають сільськогосподарські угіддя. В області переоцінку вартості квадратного метра землі не проведено ще в 448 населених пунктах.

Серед пріоритетних завдань землевпорядників області – розмежування земельних ділянок державної та комунальної власності. Торік Президент України доручив уряду та обласним державним адміністраціям виконати ці роботи до червня цього року, однак на Волині в терміни не вклалися, роботи виконано лише на 7 %.

Не менш важлива і робота з видачі державних актів на землю. Всього в області видано 203 тисячі державних актів для 60 % волинян, які приватизували земельні ділянки. У Горохівському районі темпи видачі державних актів найнижчі – їх отримали 30 % місцевих жителів.

Якби землевпорядники і місцеві ради працювали як слід, наголосив Віталій Карпюк, тільки сільські ради одержали б додаткових 116 мільйонів гривень лише від орендної плати. Тож комітет з економічних реформ вирішив зобов’язати голів райдержадміністрацій і Головне управління держкомзему в області вже до 20 жовтня видати усі виготовлені державні акти громадянам, до першого грудня – збільшити орендну плату за землю і перевірити законність використання всіх паїв, а до кінця року виконати плани надходження коштів від продажу земель несільськогосподарського призначення.