бомбаБомба в центрі Луцька – це наперед продумана акція місцевих активістів і правоохоронців. У цьому сьогодні зізналися в прес-службі УМВС України у Волинській області. Соціальний експеримент показав, наскільки пильними і уважними є жителі обласного центру.

Читайте також: У центрі Луцька знайшли бомбу

За словами громадського активіста Сергія Абрама, ініціювали таку акцію для лучан, щоби перевірити, як вони відреагують на появу підозрілого предмету в громадському місці, а також аби перевірити готовність державних служб області діяти у випадку підготовки або ж скоєння теракту: «Про нашу ідею ми нікому не розповідали. Напередодні акції із правоохоронцями узгодили чіткий план дій. Скажу відверто: ми були зацікавлені у тому, як пройде експеримент і які будуть його результати. Змоделювали ситуацію, діяли відкрито на очах у сотні мешканців обласного центру. Зробили так, щоб із коробки перехожі могли побачити «механізм вибухового пристрою»: дроти та пристрої. Однак байдужість чи звичайна безпечність громадян змусила нас кардинально змінити задум»

Згідно із задумом, учасники акції заклали «вибухівку» о 14:00 на Театральному майдані поблизу Свято-Троїцького собору. Понад дві години активісти та правоохоронці спостерігали, як лучани проходили повз підозрілий пакет, не звертавши уваги на нього або ж у випадку його виявлення просто пришвидшували крок. За цей час жодного дзвінка ні міліціонерам, ні рятувальникам не надійшло, тож учасники експерименту змушені були вдатися до більш рішучих дій. Щоби привернути увагу лучан, позашляховик чорного кольору без номерних знаків із порушенням Правил дорожнього руху виконав кілька маневрів на Театральній площі. Зупинившись прямо на пішохідній вулиці, молодики викинули із машини коробку із «вибухівкою». Лише після цього небайдужий пенсіонер викликав правоохоронні органи.

«Прикро, але свідками нашого «терористичного акту» було чимало людей: одні з них просто ніяк не відреагували, інші – втекли. Однак, незважаючи на результати, експеримент таки вдався: громадяни зрозуміли, що в період нестабільної ситуації в державі слід бути особливо обережними та пильними», – підсумував начальник управління громадської безпеки УМВС України у Волинській області Володимир Солоненко.

За словами лучан, які мимоволі стали учасниками експерименту, вони, незважаючи на події в державі, у рідному місті почуваються безпечно і навіть не задумуються над тим, що небезпека може бути поруч. Тож ідею та саму акцію схвалили та підтримали.