полякиВ Україні активно обговорюється реформа місцевого самоврядування. З огляду на це, українські міста повинні запозичувати досвід європейських країн для зростання рівня життя та підвищення своєї привабливості у світі.

Голова Фонду Європейська Академія місцевого самоврядування Анджей Страва, Заступник мера м. Свідник (Польща) Томаш Шидло та Радник Свідницького повіту (Польща) Бартломей Пейо поділилися досвідом Польщі щодо об’єднання громад, розказали за яких умов у них впроваджувалася ця реформа, які труднощі при цьому виникали, як люди сприймали такі різкі зміни, а також порекомендували як організувати самоврядування аби не наробити помилок.

Дивіться також: “Актуально”: поляки про реформу місцевого самоврядування

Зокрема, заступник мера м. Свідник (Польща) Томаш Шидло зазначив, що найважливіший плюс такої реформи — це самостійність.

“У Польщі процес об’єднання громад полягає в тому, що президент нашого краю не вирішує які дороги ремонтувати, чи які будинки будувати. Про це вирішує бурмістр того чи іншого міста чи гміни, адже його мешканці краще знають де яка дорога має бути, де збудувати школу, де провести водопровід. Це найкращий спосіб управління. Цього не має вирішувати президент країни”, — зазначив він у програмі «Актуально» на телеканалі «Нова Волинь».

А Голова Фонду Європейська Академія місцевого самоврядування Анджей Страва порекомендував українцям не боятися змін.

“25 років тому матеріальний стан середньостатистичного поляка був таким самими як і середньостатистичного українця. Це можна побачити навіть на фото 25-річної давнини. Ми стартували з такого ж самого рівня, адже в нас теж був соціалізм. Але зараз, якщо ви приїдете до Польщі, то відразу відчуєте помітні зміни. Саме тому варто запроваджувати реформи, варто працювати, варто дати людям свободу, але заодно й відповідальність, і тоді буде значно краще”, — розповів він.