Війну як сукупність парадоксів намагається зобразити у своїх картинах лучанин Андрій Соломін. Повернувшись із зони воєнного конфлікту на Cході, чоловік став учасником благодійного проекту артерапевтичної реабілітації ветеранів АТО. Сьогодні у Галереї мистецтв відкрилась виставка його творів.

Тоді, у 2015-му, за кілька місяців після демобілізації, чоловік і почав малювати. Розповідає:

Це не стало моєю професією, це стало моїм хобі, показати людям те, що я пережив, чи те, що я відчуваю, що я не той чоловік, який був у 2013-му році, наприклад… Який? Напевно більш творчий, більш відкритий, більш щирий, більш люблячий свою державу, свою країну, тому що я це відчув на собі.

Зобразити парадокси війни у малярстві, – цілком реально, каже Андрій Соломін. У виставковій залі Галереї мистецтв він презентував проект, у якому, розповідає,  намагався показати, що війна – не завжди крок назад, адже і на полі бою, і в мирному житті ми всі ходимо по тонкому лезу життя та смерті.

Парадокс бою, не тільки бою, як ми сприймаємо бойові дії. Парадокс бою в мирному житті – боротьба за професію, боротьба за кар’єру, боротьба за життя та смерть, боротьба між хворим і здоровим, в цьому і парадокс. І парадокс війни… В чому парадокс? Ніби після війни ти маєш прийти калікою? А ти після війни навпаки – розправляєш крила і показуєш людям, що ось я – живий і здоровий стою на місці, відкриваю виставки, ділюся своїми думками з людьми, – розповів Андрій Соломін.

Виставка “Парадокси війни” у Галереї мистецтв триватиме до кінця лютого.