Підсумки діяльності професійно-технічної освіти Волині у 2012-2013 навчальному році та завдання на новий  навчальний рік обговорили  на розширеному засіданні колегії освітян. Йшлося, зокрема, що освітні послуги у сфері професійно-технічної освіти за державним замовленням в області надають  22 навчальні заклади ІІ-ІІІ атестаційного рівнів, з них 3 — підпорядковані вищим навчальним закладам.   У системі професійної освіти запроваджуються заходи з її осучаснення, адже це — один із пріоритетів Президента України. Віктор Янукович вважає, що сучасна якісна освіта – це запорука успішності та реалізованості.
Учасники колегії говорили про те, що торік понад 20 тисяч волинян здобули робітничі професії чи отримали диплом молодшого спеціаліста. Майже половина з них навчалася за державним замовленням.
На законодавчому рівні, випускникам професійно-технічних училищ гарантовано перше робоче місце. Насправді ж, працевлаштовується щонайбільше 70 відсотків колишніх учнів. За словами заступника голови облдержадміністрації Олександра Курилюка, вирішити це питання намагаються шляхом діалогу між владою, навчальними закладами і працедавцями.
Олександр Курилюк рекомендував освітянам оптимізовувати мережу училищ шляхом їх спеціалізації, перепрофілювання, оновлення переліку професій, переходу на ступеневу професійно-технічну освіту, використання сучасних інноваційних технологій навчання.