державний кордонМешканці Ветлівської сільради Любешівського району невдоволені тим, що на цій ділянці кордону білоруси здійснюють демаркацію. Про це повідомили у прес-центрі Держприкордонслужби України.

На думку місцевих, лінія українсько-білоруського державного кордону була проведена неправильно. У зв’язку з цим сусідня країна в лютому була змушена призупинити інженерні роботи. Проблемною ділянкою став Жировський канал, що проходить вздовж кордону і, відповідно до договору між країнами, належить Республіці Білорусь. Наразі білоруська сторона не може відновити інженерні роботи, оскільки місцеві мешканці не дозволяють цього. Як наголошують у Держприкордонслужбі, така ситуація може призвести до зриву демаркаційних робіт і негативного впливу на двосторонні взаємини. При цьому перевіряється, чи не є причиною таких акцій потреба брати з каналу воду для миття бурштину. Прикордонники вживають усіх необхідних заходів задля дотримання режиму державного кордону і недопущення протиправних дій на цій ділянці.

Нагадаємо, 2013-го завершилася делімітація державного кордону з Республікою Білорусь і розпочався процес демаркації українсько-білоруської ділянки державного кордону. 404 кілометри вже винесено на місцевість і визначено місця 977 прикордонних знаків. Білоруська сторона вже встановила півтисячі прикордонних знаків.