Один із них —  “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”, що передбачає будівництво перинатального центру в Луцьку. Відповідну угоду уклали голова облдержадміністрації Борис Клімчук і Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів.  

Перинатальний центр у Луцьку почали будувати у 2001 році. Тоді Президент України Леонід Кучма заклав капсулу під будівництво, було розроблено документацію, зібрано півтора мільйони гривень і розпочато роботи, але невдовзі фінансування припинили. Цього року будівельні роботи відновили, не чекаючи підтримки з державного бюджету — але гроші звідти обов’язково надійдуть.

Кошторис будівництва перинатального центру, як  повідомив голова облдержадміністрації Борис Клімчук, 80 мільйонів гривень. Суму, яку Волинь одержить цього року, у Києві ще не затвердили, але  йдеться про десятки мільйонів. Завершити будівництво центру планують до кінця 2013 року.

Окрім проекту “Нове життя”, на Волині втілюватимуть ще чотири національні проекти. Йдеться про використання традиційних видів палива, розвиток ринків сільськогосподарської продукції та зміни в освітній системі. У вересні цього року в кількох школах розпочнуть запроваджувати проект “Відкритий світ”: кожен школяр із сьомого класу матиме персональний комп’ютер, який дасть доступ до сучасної системи навчання. Комп’ютери батьки зможуть купити, взявши безвідсотковий кредит на 4-5 років. Ще два проекти запроваджуватимуть у Нововолинську, стосуватимуться вони енергозбереження.

Згідно з угодою між облдержадміністрацією і Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, на Волині будуть втілювати ще два проекти, але їх поки що не розроблено.