Міністерство енергетики і вугільної промисловості скасовує своє рішення про закриття цього року шахти №9 «Нововолинська». Такий результат зустрічі новообраного голови Нововолинської міської організації Незалежної профспілки гірників України Анатолія Мухамеджанова із заступником профільного міністра Анатолієм Корзуном. Урядовець запевнив профспілкового лідера, що цього тижня буде підписаний відповідний наказ.

У Києві відбулася зустріч заступника профільного міністра Анатолія Корзуна із головою незалежної профспілки гірників Нововолинська Анатолієм Мухамеджановим. Йшлося про ситуацію на шахтах нашого краю і шляхи вирішення актуальних проблем.

Розмова точилася навколо того, що відбувається на шахтах, – повідомив Анатолій Мухамеджанов. – Я почав з шахти №1, про ті, так звані, резонансні справи, які тут на слуху, що начебто профспілка, яку утворила охорона, бореться з крадіжками. Жоден факт крадіжки не підтвердився. Жоден факт незаконної передачі обладнання не підтвердився. Навпаки, усе передали обладнання на ДП «Волиньвугілля» – це більше 4 мільйонів гривень. Обладнання пішло на таку суму, але не заплачено ні копійки. Хоча це кошти колективу шахти №1.

Міністерство обіцяє відмовитися від сумнозвісної практики фінансувати будівництво десятої шахти наприкінці року. 2017-го на ці потреби передбачено 150 мільйонів гривень. Крім того, є щомісячний графік розподілу коштів на шахту.

Як розповів заступник Анатолія Мухамежданова, гірничий майстер шахти №9 «Нововолинська» Сергій Макаров, копальня нарощує вуглевидобуток, а вугілля відправляють відразу на ТЕЦ у Калуш:

Ми відправляємо безпосередньо на енергетику. Нам не потрібна Червоноградська збагачувальна фабрика. Якщо на “Бужанці” треба збагачувати їхнє вугілля, то нам не потрібно. Наше вугілля йде на Калуш, відразу на ТЕЦ. Зольність у нас 28%. Це дуже хороша якість. Піднімається ціна на 26%. Антрацит буде коштувати 2 226 гривень, а наше вугілля газової групи – 2 150 гривень.

На жаль, є великі проблеми з охороною праці на підземних підприємствах.

На з‘їзді НПГУ дуже важливе питання піднімалося – охорона праці, – розповів Сергій Макаров. –Із двох мільярдів вони 200 мільйонів збираються виділити на охорону праці. Це дуже мало. Навіть заступник міністра говорив, що цих грошей мало, що дуже не вистачає саморятівників на усіх шахтах. Це основне питання.

До слова. Вартість одного шахтарського саморятівника – майже 10 тисяч гривень. На 9-у копальню їх потрібно 205 штук. Ще більше — на шахту “Бужанська”.