Управління Служби безпеки України у Волинській  області звертається до мешканців та гостей Волині із проханням зберігати пильність та дотримуватися заходів безпеки під час вихідних та  святкових днів. Службою безпеки України разом з іншими правоохоронними органами посилено заходи з охорони потенційно вразливих об’єктів та місць масового скупчення людей. Розроблено комплекс дій, спрямованих на своєчасне виявлення, попередження та припинення можливих терористичних проявів.

У разі виявлення зброї, вибухових пристроїв, підозрілих об’єктів,  наявності інформації про факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, про наміри здійснення сепаратистської й терористичної діяльності просимо негайно звертатися  до Служби безпеки України.

Максимальне запобігання небезпечним для здоров’я і життя людей ситуаціям залежить від кожного з вас. Нагадуємо основні правила поведінки у випадку виникнення небезпечних ситуацій.

У разі виявлення підозрілого предмету:

  • повідомте про факт правоохоронні органи та викличте “швидку допомогу” і аварійну службу;
  • не наближайтеся, не торкайтеся, не розкривайте, не переміщайте знахідку, не заливайте її рідиною, не засипайте піском, не користуйтеся поблизу радіо- і електроапаратурою, переговорними пристроями та мобільними телефонами;
  • відведіть людей якнайдалі від місця перебування підозрілого предмета.

У випадку можливої загрози вибуху необхідно негайно організувати і забезпечити виконання таких основних заходів:

  • викличте на об’єкт пожежних, швидку допомогу, рятувальників, комунальні служби;
  • якщо є постраждалі, то до прибуття служби швидкої допомоги надайте їм першу медичну допомогу;
  • при виникненні пожежі, необхідно вжити заходів з її гасіння власними силами за допомогою наявних протипожежних засобів.

У разі захоплення заручників:

  • по можливості негайно повідомте правоохоронні органи;
  • не вступайте в переговори з терористами, по можливості виконуйте їхні вимоги, якщо це не пов’язано із заподіянням шкоди життю і здоров’ю людей.

Пам’ятайте, що зволікання та недбалість при загрозі вчинення вищевказаних злочинів може призвести до людських жертв!

В Управлінні СБУ у Волинській області цілодобово діє гаряча лінія: 0332-24-40-25, 097-7-911-911, або телефонуйте за номером 102.