1421931377_zh400_ukraina_golub_mir_Працівники Волинської обласної бібліотеки для дітей завітали до учнів Луцького навчально-виховного комплексу школи-інтернату-правознавчий ліцей, аби розповісти дітям про одну з важливих подій  в історії України — Акт об’єднання Української Народної і Західноукраїнської Народної республік. Слово «соборність» означає єдність і згуртованість, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це духовна консолідація всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їх національності. Без соборності немає справжнього суверенітету і незалежності держави. Про це та інше розповідали бібліотекарі обласної книгозбірні для дітей учням Луцького навчально-виховного комплексу школи-інтернату-правознавчий ліцей.

Такі уроки історії цікаві для дітей, вони вчать їх розуміти реалії життя, – зауважила завідувачка відділу обласної бібліотеки для дітей Катерина Теплюк.

«Я своєю працею намагаюся організовувати цілі цикли історичних годин для дітей. Щоб вони не просто знали такий історичний факт, а щоб вони знали, що за цим стоїть доля людини, доля простих людей, не політиків, – доля дітей. І починаю з січня, отакий цикл, він розпочинається Днем Соборності, далі в нас будуть  події Революції Гідності, зона АТО, бійці зони Ато, буде відбуватися з дітьми», – розповіла вона.

Об’єднання УНР і ЗУНР, що відбулося 1919 року, мало велике історичне та політичне значення для єдиної української держави. Це був перший реальний крок до об’єднання земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні, – наголошували на історичній годині працівники бібліотеки.